Preview Mode Links will not work in preview mode

Na vlně podnikání


Mar 26, 2019

Leoš Jiřele pracuje již 15 let na plný úvazek ve výrobním družstvu Solea. To se od konkurence liší tím, že sedmdesát procent zaměstnanců je hendikepovaných. O specifikách práce s lidmi s různými potřebami, i o tom, jak stát takovým podnikům pomáhá, bude dnes v podcastu Na vlně podnikání mluvit s Danem Tržilem.

Výrobní družstvo Solea existuje již 19 let. Firmu založil otec Leoše Jiřeleho a pracují zde z velké části lidé s různým postižením, či nemocí. Kdo by si ale představoval chráněnou dílnu, bude zklamán. V Solee probíhá náročný výrobní proces, devadesát procent odbytu pro firmu zajišťuje automobilový průmysl, který je pedant, když přijde na detaily.

Leoš Jiřele dnes popíše, jaká jsou specifika práce s postiženými lidmi. „Mezi lidmi s hendikepem jsou mraky šikovných lidí,“ říká Jiřele. Popíše, jak se liší podnikání ve firmě, která se snaží vyjít vstříc lidem s různými komplikacemi a jak dosáhne toho, aby naplno projevili svůj potenciál. Ve firmě pracují lidé na vozíku, či s mentálním postižením. Práci zde ale našli i lidé s onkologickým onemocněním, lupénkou, či těžkou epilepsií.

 

V rozhovoru s Leošem Jiřelem se ještě dozvíte:

  • Čím se liší firma, kde většina ze 140 zaměstnanců trpí postižením
  • Jak zaměstnanci Soley zvládají stres, či běžné nemoci
  • Jak stát pomáhá firmám, které vychází vstříc zaměstnancům s postižením
  • Jak firma dosahuje rovnováhy mezi svobodou a odpovědností u zaměstnanců

Partnerem epizody je operativní leasing od Driveto. Nejlepší cesta k novému autu‎.

Další epizody podcastu naleznete na webu Na vlně podnikání