Preview Mode Links will not work in preview mode

Na vlně podnikání


Aug 26, 2020

V dílu se dozvíte, jaké to je budovat jedny z nejúspěšnějších firem na trhu vývoje mobilních aplikací s kamarády ze školy. Jaká jsou úskalí agenturního byznysu, jak pracují s klienty a s utilizací týmu. Dá se dělat zahraniční byznys z Česka? A proč na rozvoj firmy nemít investora?

Hosté jsou:

Lubo Smid - je spoluzakladatel a CEO firmy STVR, která působí nejen v Česku, ale také v Americe. V roce 2016 ho zařadil časopis Forbes do žebříčku 30 pod 30.

Dominik Veselý -  je spoluzakladatel a CTO firmy Ackee. Ackee má kromě Prahy pobočku v Berlíně. Dominik je sice tělem i duší programátor, ale jeho srdcovka je vedení lidí, jejich spokojenost a rozvoj. Jeho velkou vášní jsou auta.

 

Dominik a Lubo jsou zakladatelé a CEO firem, které vyvíjí mobilní aplikace. Jejich firmy jsou aktivní nejen v Česku, ale i v zahraničí. Oba firmu založili s kamarády a růst firmy financují bez kapitálu od investorů. Kromě práci na projektech pro klienty se věnují i vývoji vlastních produktů. 

S klukama jsme se bavili o tom, jaká je jejich motivace podnikat a jak vybalancovat společný byznys s kamarády. Oba si mohou vybírat klienty a nemusí brát každou zakázku. Co si myslí o tendrech a výběrových řízení? Jak pracují s klienty a co si podle nich způsobí, když je jediným výběrovým kritériem pro klienta cena? Dominik i Lubo se rozpovídali i o tom, jak pracují s klienty, kteří přesně nevědí co chtějí a o úskalích agenturního byznysu.

Mluvili jsme i o ideální utilizací týmu a o tom, co s volnými kapacitami. Je možná stoprocentní vytíženost?

Dozvíte se také, jak koronavirová pandemie ovlivnila Ackee a STVR a co obě firmy v době pandemie a po ní změnily. Změnily se nároky na kanceláře po koronavirové době? A budeme se v nich vůbec potkávat?